تبلیغات
مهدویت و آخرالزمان - لیست افراد مشهوری که مسلمان شده اند
 
 
 
لیست افراد مشهوری که مسلمان شده اند
نگاهی به روند مسلمان شدن ستاره‌های غربی
اسلام، دین رحمت برای همه
نگاهی به روند مسلمان شدن ستاره‌های غربی
بعضی اذان را عامل علاقمندی خود به اسلام می‌دانند و برخی دیگر به‌وسیله قرآن با این دین الهی آشنا شده‌اند. عده‌ای را نهج‌البلاغه مسلمان کرده و دیگری را دوستان و اطرافیانِ مسلمان. گاهی یک سفر باعث آشنایی با اسلام حقیقی شده و زمانی تنها یک سوال.
گروه پژوهش جبهه جهانی مستضعفین - هر روز که می‌گذرد، پرتو اسلام بیشتر و بیشتر در سراسر این کره خاکی نورافشانی می‌کند. اسلام، دین حق، صلح و رحمت، به شیوه خود در قلب و جان مردم نفوذ کرده و آن‌ها را از خواب غفلت بیدار می‌کند. 

ورژشکاران، سوپراستارها، خوانندگان، نوازندگان و مدل‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و آن‌هایی که فطرت حقیقت‌جوی خود را حفظ کرده‌اند، با قرار گرفتن در معرض اولین رایحه اسلام، شیفته آن شده و مسلمان می‌شوند. بعضی اذان را عامل علاقمندی خود به اسلام می‌دانند و برخی دیگر به‌وسیله قرآن با این دین الهی آشنا شده‌اند. عده‌ای را نهج‌البلاغه مسلمان کرده و دیگری را دوستان و اطرافیانِ مسلمان. گاهی یک سفر باعث آشنایی با اسلام حقیقی شده و زمانی تنها یک سوال. 

در این نوشتار و در ادامه مطالب پیشین در رابطه با اسلام‌گرایی در غرب، قصد داریم افراد مشهوری را که مسلمان شده‌اند معرفی کرده و با نحوه اسلام آوردنشان آشنا شویم. 


ستاره‌های مسلمان

اریک شرودی، معروف به اورلست، خواننده رپ ایرلندی- آمریکایی است که در سال ۱۹۹۶، شهادتین گفت و به اسلام گروید. شرودی دلیل مسلمان شدنش را آشنایی با استادی مسلمان به نام بشیر می‌داند. همراهی با بشیر باعث شده بود که نزدیک‌ترین دوست شرودی اسلام آورد و تحت تاثیر وی، اورلست نیز به مرور با اسلام آشنا و به آن علاقمند شد. به گفته شرودی، او تا پیش از اسلام آوردن فکر می‌کرد اسلام تنها متعلق به سیاهپوستان است. او پس از مسلمان شدن به عنوان یک آمریکایی سفیدپوست، اعلام کرد از این مسئله هیچگونه ناراحتی ندارد و عقیده دارد خدا متعلق به تمام جهانیان است. این خواننده تازه مسلمان، علاوه بر به جا آوردن نمازهای خود، روزه می‌گیرد و پرداخت زکات را آسان می‌داند.‌ وی در انتظار رفتن به حج و دیدار خانه خداست. 


دیو چاپل، کمدین، بازیگر و نویسنده امریکایی، در سال ۱۹۹۸ اسلام آورد. چاپل درباره دین خود زیاد صحبت نمی‌کند چون دوست ندارد شایعات و حرف‌های دیگران لذتش از دین را خراب کند. او می‌گوید اسلام زیباست به شرطی که حقیقت آن را درست دریابید. این کمدین معروف، پس از اعلام مسلمان شدنش از بیشتر پروژه‌های بزرگ کنار گذاشته شد و بعدها تنها توانست در یکی دو فیلم نقش کوچکی ایفا کند. با این حال وی هرگز از مذهبش دست برنداشت. 


فرانک ریبری، ستاره فرانسوی تیم بایرن مونیخ آلمان، یکی از دیگر از افرادی است که پس از آشنایی با اسلام، این دین آسمانی را برای خود انتخاب کرد. ریبری به گفته خودش، دوران کودکی‌اش را با مسلمانان گذراند و سال‌ها بعد، پس از آشنایی با همسر آینده‌اش و با تشویق وی، به اسلام گروید. این فوتبالیست باتجربه، پیش از هر بازی دستان خود را به آسمان بلند کرده و دعا می‌کند. وی ترجیح می‌دهد درباره علت مسلمان شدنش صحبت نکند، اما می گوید در برهه ای که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد و به دنبال آرامش می گشت؛ اسلام را بهترین دین برای آرامش خود دید.


پوجا لاما، هنرپیشه و مدل نپالی، با اعلام خبر مسلمان شدن خود، هوادارانش را شوکه کرد. پوجا در خانواده‌ای بودایی بزرگ شده بود. وی پس از سفری کوتاه به دوبی اسلام آورد. وی چند سال پیش تصمیم گرفت در مورد سایر ادیان از جمله هندو، مسیحیت و اسلام تحقیق و مطالعه کند و به این ترتیب با اسلام آشنا شد. لاما پس از اسلام آوردن حجاب را ترک نکرد. 


مایکل وولف، شاعر و نویسنده آمریکایی، پس از تحقیقات و مطالعات فراوان درباره اسلام، مسلمان شد. وولف بزرگ‌ترین آرزوی خود را رفتن به حج عنوان می‌کند. این نویسنده، کتاب‌ها و مقالات بسیاری در رابطه با اسلام و مسلمانان نوشته و سفرهای متعددی به کشورهای مسلمان چون مراکش داشته است. 


نیکلا آنلکا، بازیکن فرانسوی تیم یوونتوس ایتالیا، در سال ۲۰۰۴ اسلام آورد. او در زمان بازی در تیم اماراتی، پس از بحث و گفتگو با دوستان دوران کودکی خود درباره اسلام، مسلمان شد. آنلکا می‌گوید در سال ۲۰۰۴، گاهی با دوستانم تا ۴ صبح درباره اسلام صحبت می‌کردیم و این گفتگوها ذهن مرا باز کرد. وی زندگی در کشورهای مسلمان را بر اقامت در کشورهایی چون انگلیس و فرانسه ترجیح می‌دهد.


ماشا آلالیکینا، خواننده و مدل روس، با وجود موفقیت بسیار در کار خود و محبوبیت زیاد در بین هواداران، به ناگهان اسلام را برگزید و محجبه شد. طبق گفته ماشا، روزی یکی از دوستانش به کما رفت و او نمی‌دانست چطور به دوستش کمک کند، بنابراین برای اولین بار دست به دعا بلند کرد و به خدا پناه برد. روز بعد همان دوستش با وی تماس گرفت و گفت وقتی بیهوش بوده او را در حال عبادت دیده است. ماشا بسیار گریست چون این اولین باری بود که از خدا چیزی می‌خواست. همین ماجرا مقدمه‌ای شد بر اسلام آوردن آلالیکینا. او حالا به پنج زبان زنده دنیا مسلط است و ترانه‌های اسلامی می‌سراید.


شان استون، فرزند اولیور استون کارگردان معروف آمریکایی، در سفرش به ایران شهادتین را به جا آورده و در نماز جماعت شرکت کرد. استون اسلام را دین حق و مکمل ادیان گذشته نامید. 

 

هنرمندانی که تحت تاثیر اسلام قرار گرفتند
ویل اسمیت، ستاره معروف هالیوودی، در سال ۲۰۰۱، پس از بازی در فیلم محمدعلی کلی، به اسلام علاقمند شد و تحت تاثیر شیوه زندگی "کلی" از آن روز به بعد در خانه‌اش قرآن و سجاده نگهداری می‌کند.


لیام نیسون، بازیگر ایرلندی هالیوود، هنگام سفر به ترکیه برای بازی در فیلم taken ۲، با شنیدن صدای اذان، تحت تاثیر اسلام قرار گرفت. وی بعدها در مصاحبه‌های خود اعلام کرد اذان زیباترین نوایی است که تا به حال شنیده و آرزو دارد مذهب کاتولیک خود را رها کرده و مسلمان شود. منابع:
http://www.quranhadith.org/new/List%۲۰of%۲۰converts%۲۰to%۲۰Islam.htm
http://islam.uga.edu/everlast_transrev.html
http://www.time.com/time/arts/article/۰,۸۵۹۹,۱۰۶۱۴۱۵,۰۰.html
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-۲۰۹۱۷۸۶/Liam-Neeson-considers-converting-Islam-following-trip-Istanbul.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_Chappelle
http://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Ribery
http://web.archive.org/web/۲۰۰۹۰۲۰۵۰۷۱۳۱۸/http://www.independent.co.uk/sport/football/internationals/convert-to-islam-changes-french-mindset-rebel-ribeacutery-strides-from-sink-estate-to-brink-of-greatness-۴۱۸۸۵۴.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Wolfe
http://www.guardian.co.uk/football/۲۰۰۷/feb/۱۴/newsstory.sport۹
http://islamforhumanity.wordpress.com/tag/pooja-lama-convert-to-islam/
http://praise-allah.tumblr.com/post/۸۲۹۷۱۷۷۱۷۴/masha-alalykina-converts-to-islam-masha


[ ] | [ کلمات کلیدی ] : فراد مشهوری که مسلمان شدند-بازیگر هالیوودی مسلمان شد-اریک شرودی مسلمان شد-مسلمان شدن فرانک ریبری-مسلمان فوتبالیست-Hot celebrity has been Muslim-
[ مرتبط با ] : اخبار
ن : محمدرضا شهری
ت : دوشنبه 22 دی 1393
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
How long will it take for my Achilles tendon to heal? شنبه 1 مهر 1396 09:15 قبل از ظهر
Have you ever thought about including a little bit more than just your
articles? I mean, what you say is fundamental and all.
But just imagine if you added some great visuals or videos to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with images and videos, this website could certainly be one
of the very best in its field. Superb blog!
How do you get a growth spurt? سه شنبه 28 شهریور 1396 04:00 قبل از ظهر
Appreciate this post. Let me try it out.
foot issues شنبه 18 شهریور 1396 01:54 بعد از ظهر
Excellent post! We are linking to this great post on our website.
Keep up the good writing.
How long do you grow during puberty? پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:53 قبل از ظهر
Hi, just wanted to tell you, I liked this post. It was inspiring.
Keep on posting!
Why do they call it the Achilles heel? پنجشنبه 16 شهریور 1396 02:36 قبل از ظهر
The other day, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see
if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple
ipad is now broken and she has 83 views. I know this is entirely
off topic but I had to share it with someone!
How do you strengthen your Achilles tendon? سه شنبه 3 مرداد 1396 09:29 بعد از ظهر
Hey there! I've been following your site for some time now and finally
got the courage to go ahead and give you a shout
out from Austin Tx! Just wanted to say keep up the great job!
BHW جمعه 25 فروردین 1396 09:22 بعد از ظهر
Great work! That is the type of info that are meant to be shared around the net.

Disgrace on Google for now not positioning this submit upper!

Come on over and visit my website . Thank you =)
manicure جمعه 11 فروردین 1396 12:41 قبل از ظهر
It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be
happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting
things or suggestions. Maybe you could write next
articles referring to this article. I wish to read more things about it!
گلنار دوشنبه 22 دی 1393 04:10 بعد از ظهر
سلام ب منم سر بزن تبادل لینک میکنی فقط چند ثانیه طول میکشه همه وبلاگ نویسهای باحال هستن
مونیکا دوشنبه 22 دی 1393 09:24 قبل از ظهر
بازدید وبلاگت رو نمیخوای زیاد کنی؟ همین حالا وبلاگت رو توی لیست دوستانم ثبت کن تا بازدیدت روزانه بیشتر از همیشه شه
فریده دوشنبه 22 دی 1393 08:47 قبل از ظهر
جیگر وبلاگت خیلی توپه ، به وبلاگ من سر بزن و آدرس وبلاگتو بگو می خوام لینکش کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.